مینا کاری

تولید فروش عمده انواع ظروف میناکاری و   مس و پرداز  اعم از بشقاب میناکاری – گلدان میناکاری – شکلاتخوری میناکاری – قندان میناکاری – آجیل خوری مینا کاری – شیرینی خوری میناکاری – کاسه میناکاری – قاب بسم ا… – ساعت مینا – قاب ترنج – قاب بشقاب میناکاری  در ابعاد متنوع   

جنس ظروف مینا کاری از مس است که لعاب کوره ای شده و با نقش و نگار اسلیمی ختایی یا پردازی و تذهیب  توسط دست هنرمندان مجدد در کوره پخته می شود و دوام و ماندگاری چند صد ساله پیدا می کند .

بسته بندی مینا کاری بصورت جعبه جیر بشقاب یا جعبه جیر گلدان یا ظروف دیگر بصورت رسمی و فاخر تحویل می گردد 

بشقاب مینا کاری قطر 16 – 20 – 25 – 30 – 35 – 40 – 50 – 60 سانت

گلدان صراحی مینا کاری و گلدان شلغمی مینا کاری در ارتفاع 16 – 20 – 25- 30 – 40 سانت

جهت مشاهده بسته بندی و جعبه کلیک فرمایید

بشقاب میناکاری گلدان میناکاری قاب میناکاری قاب بشقاب مینا کاری قاب بسم الله قاب ترنج
ظرف مینا کاری ظروف میناکاری

میناکاری هنری با پیشینه‌ای در حدود پنج هزار سال است که برای زیبایی بخشیدن زیور آلات و ظروف مختلف استفاده می‌شده‌است .
یکی از این نمونه‌های قدیمی بازوبندی از طلا به همراه میناکاری‌ های تزیین شده بر روی آن است که مربوط به دوران هخامنشیان می‌باشد. در حال حاضر این اثر باستانی در موزه ویکتوریا و آلبرت لندن نگهداری می‌شود.
اوج هنری این هنر در دوره سلجوقیان بوده که تهیه ظروف برنجی و میناکاری مرسومیت داشته است و این آثار به کشورهای همسایه نیز فرستاده می‌شده است. یکی از نمونه‌های ارزشمند این دوره «سینی آلب ارسلان» است که میناکاری بر روی نقره است و در موزه صنایع ظریفه بوستون نگهداری می‌شود. این اثر توسط استادی به نام «حسن الکاشانی» ساخته شده و نامش با خط کوفی بر روی آن حک شده است.
بشقابهای ساسانی که در ارمنستان کشف شده در موزه هنرهای اسلامی برلین و در موزه متروپولیتن نیویورک نگهداری می‌شوند، نمونه‌های از آثار باستانی میناکاری ایرانی می‌باشند. همچنین در موزه آرمیتاژ سن پترزبورگ و موزه‌های انگلستان و فرانسه نیز آثار دیگری از میناکاری ایرانی موجود می‌باشد.